Pro termín letních zkoušek jsme zvolili neděli, aby nedošlo ke kolizi s jinými regionálními závody. Zájem byl tentokrát překvapivě veliký a závody se velmi brzy zaplnily. Účastníci se sjeli z celé republiky a ve sportovním areálu v Havlovicích, kde se současně konal turnaj v plážovém volejbalu, bylo velmi živo. Počasí vyšlo skvěle, po tropických dnech přišlo příjemné ochlazení a ranní déšť ustal těsně před zahájením závodů.

Na startu se sešla stovka závodníků. Necelou třetinu startovní listiny tvořila kategorie LA1. Závody posuzovala Jitka Maroušková a tratě vyžadovaly souhru a dobrou práci od obou členů týmu. Přestavby byly díky přípravě paní rozhodčí velmi rychlé a významně příspěly k plynulosti závodů.

Závodní statistika OPSION 027: procento diskvalifikací bylo 48%, 25% běhů bylo na výborně a 11% čistě. (Statistiky diskvalifikací vypozorovaných na našich závodech jsou v rozpětí 32-56%, u běhů na výborně 24-39% a u čistých běhů 10-20%). Standardní čas se počítal koeficientem. Závody se konaly za dohledu havlovického vodníka, který též předával vítězům ceny.


>> Kompletní výsledky OPSION 027 : kategorie L, kategorie M, kategorie S <<
>> Výsledky jsou již též na kacr.info zde
>> Fotografie zde