Závody na havlovickém pěstěném pažitu měly formát dvojzkoušek. Tentokrát jsme pro komfort závodníků oddělili registrace jednotlivých kategorií a zvolili limit účastníků tak, aby nebyl žádný stres s tím, že se závodníci dostanou pozdě domů nebo se dostaneme pod tlak díky zkracujícímu dni. Závody posuzovala Alice Boháčová, kterou máme stále zažitou pod příjmením Glöcknerová. Závody jsme plně obsadili a přijeli na ně i závodníci z Polska.

 

 

Parkury zkušené rozhodčí byly rychlé s technikami odpovídajícími jednotlivým kategoriím. Jednotlivé běhy jsme opět pojmenovali po psech, kteří jsou součástí týmu, běžela se tedy Bannyho zkouška a Cargova zkouška podle jmen psíků ve vlastnictví obětavých nadšenců Kláry a Jany Manychové. 

  

A aby to zůstalo v rodině Kláře se podařilo s Banny dostat na bednu v Cargově zkoušce, spolu s vítěznou Zuzkou Soukupovou s Carin, která rovněž patří do naší tréninkové skupiny. Je moc fajn, že to, co umí, se odráží ve světě měřitelných veličin. U Klárky to byla agilitní premiéra po několikaměsíčním zámořském pobytu a o Bannyho agilitní vyžití se starala v mezidobí Jana a Zuzka.

 

Počasí mělo být slunečné, v oblasti ale byla inverze, takže se nás drželo chladnější počasí. To ale mělo příznivý vliv na rychlost řady psíků, o kterých víme, že jim vyšší teploty nedělají dobře a byly k vidění nevídané výkony.

 

 

Závodní statistiky:  42% diskvalifikací, 14% čistě a 28% na výborně.

Výsledky ze závodů již vísí na http://kacr.info/competitions/1660  

Fotografie naleznete zde

 

Gratulujeme vítězům, děkujeme všem za účast.