Vyšlo to. Počasí. Jsme moc rádi, že jsme mohli akci uspořádat venku. Restrikce. Jsme moc rádi, že jsme nebyly omezeni nějakými nařízeními. Účastníci. Bylo to napínavé, doba je taková, že každý se rozhoduje na poslední chvíli. Zaplnili jsme. Atmosféra byla skvělá a bylo to fajn.

Počasí vyšlo skvěle, slunečné. Měli jsme sice halu za zády, ale těmto závodům sluší prostor. Východočeské finále zažilo různé počasí, ale za toto jsme velmi vděčni. Se závody je hodně práce a je fajn, když se vše povede.

Běhalo se v 5 výškových kategoriích, soutěžilo ve 4, přičemž jsme sečetli výsledky XS a S, aby týmy XS vzhledem početnosti měly šanci na kvalifikaci do finále. Závody měli mezinárodní účast, o kterou se zasloužila Neky Dahlgren z Argentiny, agiliťačka, která byla na stáži v ZOO Dvůr Králové. Polským závodníkům tentokrát příjezd komplikovala epidemiologická opatření.

V kvalifikačních bězích jsme opět vyhlašovali vítěze ("masters") a začínající týmy umístěné nejvýše v pořadí ("starters"). Vše korunoval finálový běh "o vítěze Východočeského finále".  Tratě stavěl a závody posuzoval rozhodčí Karel Havlíček.

Závodní statistiky OPSION 075/Východočeské finále: 48% diskvalifikací, 40% běhů na výborně, 23% čistě. (Statistiky diskvalifikací vypozorovaných na našich závodech jsou v rozpětí 26-60%, u běhů na výborně 20-47% a u čistých běhů 8-35%). 

Vítězové Východočeského finále 2021 XS+S:

Vítězové Východočeského finále 2021 M:

Vítězové Východočeského finále 2021 ML:

Vítězové Východočeského finále 2021 L:

 

Výsledky závodů jsou k nalezení na https://www.kacr.info/competitions/3439

Fotografie ze závodů jsou zde